Jak wybrać pierwszy wózek dla dziecka?

Kategoria: Artykuły

wózek dziecięcy

Wybór pierwszego wózka dla dziecka to trudne zadanie. Oferta sklepów internetowych i stacjonarnych jest na tyle szeroka, że można się w niej łatwo pogubić. Na szczęście w podjęciu właściwej decyzji może pomóc odpowiedzenie sobie na kilka istotnych pytań. Zastanówmy się zatem, w jakich warunkach będziemy korzystać z wózka, czy będziemy poruszać się samochodem czy środkami transportu publicznego i na jakim podłożu ma poruszać się wózek.

Wózek dla niemowlaka jest głęboki i posiada tzw. Gondolę. Kształtem przypomina on kołyskę z budką. Dziecko jeździ w gondoli w pozycji leżącej, choć część wózków tego rodzaju posiada regulowane dno. Dzięki niemu maluch może łatwo usiąść w wózku. W głębokim wózku dziecko jeździ do ukończenia 6, 8 miesiąca życia. Głębokie wózki dobrze sprawdzają się jesienią i zimą, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają spacerom. Gondola dobrze ochroni malucha przed opadami, niską temperaturą i zimnym wiatrem.

Jaka powinna być gondola?

Przy zakupie głębokiego wózka warto zwrócić uwagę, czy gondola jest duża. Dziecku musi być w wózku wygodnie i nie może z niego szybko wyrosnąć. Należy też pamiętać, że w zimniejsze dni malucha przykrywa się kocykiem lub nakłada śpiworek. Duża gondola to także komfort użytkowania dla wyższych rodziców.

Dlaczego warto kupić wózek wielofunkcyjny?

Wózek wielofunkcyjny to duża oszczędność dla rodziców. Kupując jeden produkt, otrzymuje się wózek głęboki i spacerówkę. Warto też pamiętać, że gondole i spacerówki są w tego typu wózkach duże i bardzo wygodne.

Na rynku dostępne są również wózki posiadające w zestawie fotelik samochodowy. Jeśli maluch zaśnie w samochodzie podczas jazdy, wystarczy po prostu wpiąć fotelik w stelaż wózka.

Jeśli wózek wielofunkcyjny zostanie dobrze dobrany, może posłużyć dziecku nawet przez 3 lata. To także spora oszczędność dla rodziców, którzy nie muszą wydawać pieniędzy osobno na gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy. Przy zakupie wózka warto wybrać model lekki, który zmieści się do bagażnika samochodu i będzie użyteczny w każdej sytuacji.