Wybieramy tanie spacerówki dla dzieci na rok 2019

Kategoria: Artykuły

Spacerówka to przynajmniej drugi z kolei wózek, jaki kupują rodzice. Zwykle wówczas już wiedzą czego od wózka oczekują i co będzie najważniejsze. Przychodzi moment, gdy nie kierujemy się jedynie wyglądem, choć nie można zaprzeczyć, że ma on znaczenie. Wiemy już na jakie funkcje wózka i występujące w nim dodatki zwrócić uwagę. Doskonale wiemy co się sprawdza a co nie. Spacerówka przydaje się w okresie, gdy dziecko trochę już samo chodzi, więc na spacerach wielokrotnie będziemy wyjmować je z wózka, a co za tym idzie dobrze żeby nie był on zbyt wielki i koniecznie musi być wygodny w prowadzeniu i zwrotny, abyśmy nadążyły za uciekającym maluchem. Jednak warto również zwrócić uwagę, że nie będzie już tak silnie eksploatowany, więc z pewnością niedrogie modele zwrócą uwagę wielu rodziców.

Co w spacerówce się przydaje?

spacerówkaPrzede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób najczęściej się poruszamy. Chodzi o to czy jeździmy samochodem i wózek wyjmujemy z bagażnika do centrum handlowego i na spacer czy też wszędzie chodzimy z wózkiem i musimy w niego zapakować zakupy. W pierwszej opcji z pewnością potrzebny nam wózek, który składa się do niewielkich rozmiarów i można go bez kłopotów umieścić w każdym bagażniku. Jeśli z kolei będziemy chodzić z wózkiem na zakupy warto zwrócić uwagę czy pod siedziskiem dla dziecka znajduje się duża torba na zakupy.

Kolejną rzeczą są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają maluchowi samodzielne wydostanie się z wózka. Są one zapinane mniej więcej na brzuchu, a przyczepy znajdują się nad ramionami, pod pachami oraz między nóżkami dziecka. Na pasach powinny znajdować się specjalne miękkie osłonki, dzięki którym nie podrażnią one delikatnej skóry szczególnie latem, gdy nie ma dodatkowego zabezpieczenia w postaci ciepłych ubrań.

Pałąk i pokrowiec na nóżki

W niektórych wózkach zwykły prosty pałąk znajdujący się przed dzieckiem zastąpiony jest rodzajem tacki na której można położyć kilka chrupków i kubeczek z wodą. Dziecko wygodnie, samodzielnie sobie je. Kwestia tego czy potrzebujemy pokrowca na nóżki pozostaje do zastanowienia każdej mamie. Jeśli spacerówką będziemy jeździć jesienią i zimą, to z pewnością się przyda, latem i wiosną z koli nie koniecznie. Zawsze możemy wykorzystać jeszcze śpiworek a na wierzch założyć folię przeciwdeszczową.

Kieszonka na drobiazgi i torba

Na budce przydatnym rozwiązaniem jest niewielka kieszonka na drobiazgi, trzeba wprawdzie pamiętać, żeby czegoś w niej nie zostawić, gdy zostawiamy gdzieś wózek, ale w czasie spaceru wygodnie mieć niektóre rzeczy pod ręką. Z kolei torba na rączkę to absolutna konieczność, jeśli nie ma jej w modelu wózka, który wybierzemy warto dodatkowo ją dokupić. Można schować w niej wszystko – jedzenie dla dziecka, pieluchy, mokre chusteczki, picie, a znajdzie się jeszcze miejsce na nasze szpargały i nie trzeba będzie zabierać torebki.

Przekładana rączka i skrętne koła

Niektóre osoby chwalą sobie możliwość przekładania rączki i dopasowywania czy jedzie się przodem czy tyłem. Jednak w spacerówce, dla większego dziecka lub takiej używanej sporadycznie nie jest to już niezbędne. Skrętne przednie koła dają dużą swobodę, szczególnie w ciasnych sklepach lub w czasie spacerów, gdyż wózek obraca się wkoło niemal w miejscy.

Inne ciekawe rozwiązania

Warto zwrócić uwagę na niektóre modele posiadające „długą budkę”, którą możemy zasłonić zasypiające dziecko niemal do stópek i podglądać górą, tworząc mu wspaniały azyl. Nie każdy wózek to posiada i nie jest to niezbędne szczególnie jeśli należy nam na jego niskiej cenie, jednak niektóre mamy bardzo to rozwiązanie chwalą.

Tanie spacerówki dla dzieci na rok 2019

wózek dziecięcyZanim znajdziemy odpowiadające nam tanie spacerówki na rok 2019 warto dokładnie zastanowić się czego od wózka oczekujemy, w jakich sytuacjach będzie nam on niezbędny, jak będziemy go wykorzystywać. Jeśli dziecko nadal śpi w dzień, to konieczność będzie regulowana wysokość oparcia, aby jeśli zaśnie w czasie spaceru istniała możliwość jego położenia. Sklepy oferują bardzo szeroki wybór wózków, również jeśli chodzi o kolorystykę. Pośród tańszych modeli wartych uwagi rodziców znajdują się m.in.

Wózek spacerowy Graco MIRAGE plus – posiada specjale tacki zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, skrętne przednie kółka, śpiworek na nóżki, amortyzowane koła, składa się do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bez problemu zmieści się w bagażniku. Dodatkowo można regulować wysokość uchwytu, co sprawia, że będzie wygodny zarówno dla wyższej jak i niższej osoby. Ten model został wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, oparcie opuszczane w 3-stopniach odchylenia, jak również duży kosz na zakupy.

Caretero Moby to kolejna z tańszych propozycji. Jest lekki, zwrotny i bardzo stylowy. Wykorzystano tu możliwość regulacji wysokości zarówno oparcia jak i podnóżka. Wózek posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i zdejmowany pałąk, skrętne przednie koła z możliwością blokady do jazdy na wprost, pojemny kosz na zakupy, folia przeciwdeszczowa i pokrowiec na nóżki.

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Tanie spacerówki dla dzieci to dość obszerna grupa w roku 2019. Z pewnością każda mama i każdy rodzic, znajdą odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Warto jednak wcześniej dokładnie przemyśleć zakup i skupić się na najważniejszych dla siebie elementach. Zdarza się, że jeden wózek nie ma wszystkiego, ale z pewnością są elementy bardziej i mniej ważne. Jeśli wózek będzie wygodny dla dziecka i dla mamy to z pewnością będzie idealny.