Wybieramy dobry sklep z wózkami dziecięcymi. Na co warto zwrócić uwagę?

Kategoria: Blog

Zakup wózka dla noworodka lub wciąż oczekiwanego skarbu, to duże wydarzenie w życiu młodych rodziców. Z doświadczenia wiemy, że mocno przeżywają to zwłaszcza tatusiowe, w których budzi się natura odkrywców, testerów i analityków. W obecnych czasach poszukiwania zwykle rozpoczynają się w Internecie, gdzie można znaleźć tysiące poradników przybliżających zasady wyboru odpowiedniego „pojazdu” dla pociechy. Mimo to większość rodziców i tak woli obejrzeć wstępnie wyselekcjonowane modele na żywo, aby móc sprawdzić jakość wykonania i wygodę użytkowania. Tutaj nieoceniona okazuje się pomoc pracowników sklepu z wózkami dziecięcymi. Jak wybrać ten, w którym na pewno otrzymacie fachowe wsparcie? Przygotowaliśmy dla Was garść praktycznych porad.

Sprawdzamy asortyment

Pierwszą rzeczą, którą warto sprawdzić przed wybraniem sklepu z wózkami jest to, czy aby na pewno specjalizuje się on w sprzedaży artykułów dziecięcych. Wbrew pozorom to nie jest takie oczywiste! Wciąż można bowiem trafić na sklepy z tzw. mydłem i powidłem, gdzie obok wózków wystawione są patelnie, rowery, narty i akcesoria motoryzacyjne. Oczywiście nie piętnujemy przedsiębiorczości właścicieli takich punktów – radzimy jednak bardzo ostrożnie podchodzić do tego, co sugerują sprzedawcy.

Zdecydowanie najrozsądniej będzie kupić wózek w sklepie, który jest wyspecjalizowany w branży dziecięcej. Oznacza to, że pracujący w nim sprzedawcy mają odpowiednie kompetencje do tego, by udzielać porad rodzicom. Przechodzą szkolenia, jeżdżą na targi branżowe, są na bieżąco z ofertą, a także mają duże doświadczenie w doradzaniu. Na co dzień analizują rynkowe trendy, dzięki czemu są w stanie rzetelnie ocenić, które rozwiązania mają sens, a które są tylko – pisząc obrazowo – „bajerami”.

Kompleksowa oferta

Dobry sklep z wózkami dziecięcymi musi oferować rodzicom jak najszerszy wybór produktów. Nie może być tak, że w sklepie znajdziemy tylko wózki głębokie, 3w1 czy 2w1. Mało tego: należy zwrócić uwagę, czy sklep posiada w swojej ofercie wózki różnych producentów. W ten sposób minimalizujemy ryzyko, że sprzedawca będzie namawiać nas na zakup konkretnego produktu tylko dlatego, że sklep musi pozbyć się zalegającego towaru.

Pokażemy to na konkretnym przykładzie. Rodzice szukają spacerówki dla dwulatka. Odwiedzili jeden z lokalnych sklepów, gdzie sprzedawca od razu prowadzi ich do odpowiedniego działu. Rodzice mają konkretne wymagania: wózek ma być jak najlżejszy, łatwo się składać i po złożeniu zajmować minimum miejsca (najlepiej, aby można go było bez problemu zmieścić w bagażniku auta miejskiego). Ten opis jak ulał pasuje do klasycznej parasolki. Sprzedawca nie powinien więc namawiać klientów na zakup dużego wózka spacerowego, bo taki akurat ma na wystawie.

Rozmowa ze sprzedawcą

Rodzice z Katowic, Sosnowca i regionu Górnego Śląska, którzy odwiedzają nasz sklep z wózkami dziecięcymi, regularnie zadają naszym doradcom zasadnicze pytanie: jaki wózek jest najlepszy? Nie można na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dobry wózek to taki, który spełnia kilka najważniejszych kryteriów:

  • Jest dobrze dopasowany do dziecka – dlatego z zakupem warto poczekać do końcówki ciąży lub nawet narodzin maluszka (aby nie wybrać wózka ze zbyt małą gondolą);
  • Mieści się w budżecie rodziców – nie oszukujmy się, cena wózka dziecięcego ma znaczenie, przynajmniej dla większości rodziców;
  • Odpowiada potrzebom rodziców – chodzi tutaj o takie szczegóły, jak chociażby rodzaj kółek, mechanizm składania, waga wózka i jego funkcjonalność (wózek głęboki, 2w1, 3w1, a może klasyczna spacerówka?);

To zupełnie zrozumiałe, że niedoświadczonym rodzicom bardzo trudno jest przeanalizować wszystkie te kryteria i wskazać ten wózek, który – przynajmniej w teorii – będzie idealny dla nich i ich maluszka. Od tego właśnie jest sprzedawca.

O jakości sklepu z wózkami dziecięcymi decydują przede wszystkim kompetentni doradcy. Dlatego  wchodząc do przypadkowego sklepu z akcesoriami dla dzieci należy zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca jest rzeczywiście zainteresowany tym, co chcą mu przekazać rodzice. Jeśli nie pyta o szczegóły dotyczące dziecka, nie interesuje go, gdzie mieszkają klienci, czy często podróżują, a po prostu proponuje przypadkowe wózki mieszczące się w przedstawionym budżecie, to trudno tutaj mówić o satysfakcjonującej współpracy.

Czy warto kupić wózek dziecięcy w sklepie internetowym?

Nie ma niczego złego w tym, że rodzice decydują się na zakup wózka online. W sieci możemy szybko i wygodnie zapoznać się z asortymentem sklepów internetowych z wózkami i innymi artykułami dziecięcymi. Mimo to zalecamy, aby przed zamówieniem produktu, czegoś się o nim dowiedzieć. Na pewno pomocne będą opinie innych rodziców, ale to wciąż za mało. Bardzo dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się ze sklepem i podpytanie o szczegóły na temat wózka.

W dziecięcemarzenia.pl zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Dobry sklep z wózkami dziecięcymi jest zatem przede wszystkim nastawiony na udzielenie rodzicom rzetelnej, profesjonalnej pomocy w doborze odpowiedniego produktu. Nie kieruje się wyłącznie interesem ekonomicznym, doskonale zna swój asortyment i dobiera go w taki sposób, aby niezależnie od tego, na jaki wózek rodzice ostatecznie się zdecydują, byli zadowoleni z podjętej decyzji.