Wózki 2w1: sprawdź ich najważniejsze zalety

Kategoria: Artykuły

Wybór wózka dziecięcego to bardzo odpowiedzialne i dość stresujące zadanie, zwłaszcza dla osób debiutujących w roli rodziców. Mamusie i tatusiowie potrafią poświęcić mnóstwo godzin na analizę oferty rynkowej. Producenci wózków proponują nam tak wiele praktycznych rozwiązań, że łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Nasza rada? Jeśli szukacie modelu uniwersalnego, który posłuży dziecku przez co najmniej 2 lata, warto zwrócić uwagę na wózki 2w1. Ich popularność nie wzięła się z przypadku. W naszym poradniku wymieniamy najważniejsze zalety wózków wielofunkcyjnych.

Wózek 2w1: co to oznacza?

Wózki 2w1, jak nietrudno się domyślić, są pojazdami dwufunkcyjnymi, sprawdzającymi się na różnych etapach życia dziecka. Podstawowa funkcja to wózek głęboki, na który składa się wygodna gondola oraz stelaż na kółkach. Taki wózek posłuży dziecku od narodzin do momentu, aż nie zacznie samodzielnie i pewnie siedzieć, czyli przeciętnie przez około 8-9 miesięcy.

Funkcja wózka głębokiego gwarantuje, że dziecko ma zapewniony wysoki komfort podczas spacerów. Obszerna gondola chroni maluszka przed wiatrem i zimnem, a budka dodatkowo przed deszczem i silnymi promieniami słonecznymi. Pamiętajmy, że w pierwszych miesiącach życia dziecko przesypia nawet 20 godzin w ciągu doby, dlatego wózek musi być maksymalnie wygodny.

Gdy pociecha zaczyna już samodzielnie siedzieć, spacery „na leżąco” nie są już dla niej żadną atrakcją. Dziecko chce obserwować świat, a to umożliwia przejście na funkcję spacerową. Wybierając wózek 2w1 nie trzeba więc wymieniać pojazdu po zaledwie kilku miesiącach użytkowania. Wystarczy tylko odczepić gondolę i zastąpić ją dołączonym do zestawu siedziskiem, montowanym albo przodem, albo tyłem do kierunku jazdy. To bardzo wygodne, a przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie!

Dlaczego warto wybrać wózek 2w1?

Podstawową i w praktyce decydującą zaletą wózka dziecięcego 2w1 jest jego uniwersalność. W naszym sklepie dziecięcym dobrze wiemy, że rodzicom zależy na rozsądnym skompletowaniu wyprawki dla maluszka. Wiąże się to ze sporymi kosztami, stąd pojawia się potrzeba optymalnego wykorzystania dostępnego budżetu.

Z perspektywy rodziców zakup wózka, który posłuży 2 lata, jest znacznie korzystniejszy niż inwestycja w model, który trzeba będzie za kilka miesięcy wymienić (mamy tutaj na myśli klasyczne wózki głębokie). Doskonale to rozumiemy, stąd w Dziecięce Marzenia oferujemy jeden z największych wyborów wózków 2w1 na Górnym Śląsku.

Wózek 2w1 to także niewątpliwie wygoda dla dziecka. Zarówno funkcja głęboka, jak i spacerowa, zapewnia maluszkowi wysoki komfort podróżowania, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci z dużą masą urodzeniową. Obszerna gondola, spore siedzisko, amortyzowane podwozie, duże, często pompowane koła – to wszystko przekłada się na wygodę, ale i bezpieczeństwo pociechy.

Ponadto wózki dwufunkcyjne są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i cenowej. Nie ma zatem problemu z dopasowaniem odpowiedniego pojazdu zarówno pod kątem oczekiwań i potrzeb rodziców, jak i ich możliwości finansowych. Osoby stawiające przede wszystkim na efektowny design także znajdą coś dla siebie, ponieważ producenci wózków praktycznie bez przerwy prześcigają się w coraz ciekawszych pomysłach stylistycznych.

Co z wózkami 3w1?

Takie wózki również cieszą się ogromną popularnością i warto poświęcić im kilka zdań. Jedyna różnica w porównaniu do wózka 2w1 polega na tym, że pojazd trzyfunkcyjny posiada w zestawie fotelik samochodowy z kategorii wagowej 0-13 kg, czyli tzw. nosidełko.

Zakup wózka 3w1 jest przede wszystkim uzasadniony ekonomicznie. Praktycznie zawsze opcja wózek 2w1 + markowy fotelik okazuje się być droższa. Zwracamy jednak uwagę na bardzo istotny fakt: w przypadku najtańszych wózków 3w1 producent dołącza do zestawu podstawowy model nosidełka, które nie posiada testów zderzeniowych. Trudno więc cokolwiek powiedzieć na temat jego jakości.

Z tego powodu od dawna obserwujemy, że świadomi rodzice wolą jednak kupić wózek 2w1 i osobno bardzo bezpieczne nosidełko. Jest to rozsądne podejście do sprawy. Pracownicy naszego sklepu dziecięcego zawsze fachowo doradzą w wyborze odpowiedniego fotelika 0-13 kg, który pasuje do konkretnego modelu wózka (czasami potrzebne jest zastosowanie adapterów).

Czy wózek 2w1 to dobry wybór dla Waszej rodziny?

Jeśli szukacie uniwersalnego wózka, który posłuży dziecku przez długi czas, będzie bardzo wygodny podczas codziennych spacerów, sprawdzi się zarówno na równym chodniku, jak i plaży czy drodze gruntowej, to zdecydowanie możemy polecić zakup właśnie wózka 2w1.

Sprawdźcie ofertę naszego sklepu dziecięcego online, a jeśli mieszkacie w Katowicach, Sosnowcu czy Dąbrowie Górniczej, koniecznie odwiedźcie nasz sklep stacjonarny w Będzinie. Na miejscu mamy wiele modeli wózków dwufunkcyjnych, dlatego śmiało możecie ocenić, który będzie dla Was najwygodniejszy.

Wózki 2w1 w sklepie Dziecięce Marzenia

Nasi sprzedawcy oczywiście służą Wam fachową poradą. I pamiętajcie: posiadaczom karty dużej rodziny dajemy aż 10% rabat przy kasie!