Wózek dwufunkcyjny rozwiązaniem idealnym?

Kategoria: Artykuły

wózek dziecięcy

Połączenie gondoli z wózkiem spacerowym wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Gdy maluch wyrośnie z pierwszego, głębokiego wózka nie trzeba biec do sklepu po kolejny, wystarczy zmienić ustawienia i przekształcić go na spacerówkę, by dalej korzystać z posiadanego sprzętu. Czy warto więc zdecydować się na wózek dwufunkcyjny? Jakie ma zalety, ale też jakie wady? Oto odpowiedź!

Zalety wózków dwufunkcyjnych

Rodzice chętnie wybierają tego typu sprzęt, jakie są jego największe zalety? Po pierwsze jednorazowy wydatek niesie za sobą podwójną korzyść. Decydując się na wózek dwufunkcyjny mamy do dyspozycji zarówno głęboką gondolę jak i spacerówkę. Niezaprzeczalny atut takiego sprzętu to także wygoda użytkowania. Wózki tego typu są zwykle wyposażone w bardzo praktyczne mechanizmy dzięki którym łatwo i sprawnie się z nich korzysta. Dzięki temu korzystanie z bogatej palety ustawień nie powinno sprawić trudności nawet najmniej wprawionej osobie. I wreszcie solidność oraz bezpieczeństwo. Żaden inny typ wózka nie jest uznawany za tak skrętny, a przy tym solidny i bezpieczny jak właśnie ten dwufunkcyjny. Wynika to zapewne z tego, że zazwyczaj posiada skrętne koła i charakteryzuje go duża waga zwiększająca jego stabilność.

Wady wózków dwufunkcyjnych

Niestety, decydując się na wózek dwufunkcyjny należy pamiętać, że nie jest on pozbawiony wad. I tak przede wszystkim jest to rozwiązanie stosunkowo kosztowne. Często cena przekracza koszt zakupu niezależnej gondoli i spacerówki. Po drugie waga wózka tego rodzaju, która jest zaletą o tyle, że pozytywnie wpływa na stabilność może również stanowić poważną wadę jeśli wózek ma być często wnoszony na piętro. Jeśli więc mieszkamy w wielopiętrowym budynku, w którym nie ma windy warto przemyśleć czy to aby na pewno dobre rozwiązanie. Istotną wadą jest także to, że często wózki dwufunkcyjne charakteryzuje duży rozmiar, który utrudnia przemieszczanie się tam, gdzie jest mało miejsca. Ponadto może się okazać, że niemożliwe jest umieszczenie go w bagażniku naszego auta. Warto więc najpierw wszystko dokładnie zmierzyć.