Czy warto kupić wózek Mutsy?

Kategoria: Artykuły

Mutsy to jedna z najbardziej renomowanych marek produktów dla dzieci. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy wózek Mutsy trafił do rodziców już w 1937 roku! Holenderski producent słynie z dbania o szczegóły i atrakcyjny design, stąd jego wózki cieszą się dużym zaufaniem i często stanowią pierwszy wybór dla rodziców, których nie ogranicza budżet. Szukacie naprawdę porządnego i nietuzinkowego wózka dla dziecka? Oferta Mutsy z pewnością przypadnie Wam do gustu. My wybraliśmy dwa modele, które są szczególnie godne polecenia.

Dlaczego wózek Mutsy to wybór dla Was?

Marka Mutsy jest pionierem we wprowadzaniu rozwiązań, które dziś uchodzą za standard w świecie wózków dziecięcych. Oto kilka faktów z historii holenderskiego producenta:

  • Rok 1963 – Mutsy prezentuje Plivite, czyli rozkładany wózek głęboki;
  • Rok 1975 – Mutsy wypuszcza na rynek pierwsze spacerówki. Model Sprint oferuje regulowane oparcie, a Rally wyróżnia się sportowym stylem;
  • Rok 1978 – Mutsy prezentuje model Ascot z gondolą, którą można zmienić w siedzisko. To początek ery wózków wielofunkcyjnych;
  • Rok 1983 – Mutsy wypuszcza na rynek model Monaco: jest to pierwszy wózek typu 3w1;
  • Rok 2013 – Mutsy prezentuje Igo: model z gondolą o wadze zaledwie 3,4 kilograma;

Jak widać Mutsy to producent z wizją, który przykłada ogromną wagę do komfortu rodziców i ich pociech. Jest to dostateczny powód, aby wybrać właśnie wózek Mutsy.

Mutsy EVO Atlantic Blue

Niebywale wygodny podczas spaceru i praktyczny na co dzień. Mutsy EVO Atlantic Blue to wózek, który możemy z czystym sumieniem polecić rodzicom unikającym jakichkolwiek kompromisów jakościowych. Jest to wózek głęboki typu 2w1, a więc z funkcją spacerówki. Jego największym atutem jest niezwykła wręcz funkcjonalność i ergonomia.

Wózek posiada regulowane siedzisko montowane w dwóch kierunkach. Rozkładana budka zapewnia dziecku skuteczną ochronę przed deszczem i wiatrem. Gondola waży zaledwie 4,7 kilograma, a kompletny wózek mniej niż 12 kilogramów. Są to znakomite wyniki, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo solidną konstrukcję.

Regulowana rączka, przednie koła z blokadą obracające się w zakresie 360°, rama składana razem z siedziskiem, banalnie prosty montaż i demontaż kół – to zalety, które doceni każdy rodzic, zwłaszcza aktywny. Dodatkowo do dyspozycji jest siatka rozpięta między kołami, która pomieści nawet spore zakupy.

Wózek może być zestawiony w różnych kombinacjach: gondola, siedzisko spacerowe z budką i pałąkiem, fotelik samochodowy Safe2go z grupy 0+ oraz fotelik samochodowy Maxi-Cosi z grupy 0+ (modele Pebbles, Cabriofix oraz Citi).

Mutsy 2go Nomad 2w1 White&Blue

Ten model śmiało można określić mianem mercedesa wśród wózków. Mutsy 2go Nomad to wózek 2w1, a więc z funkcją spacerówki. Dodatkowo jest kompatybilny z wieloma popularnymi modelami fotelików z grupy 0+, w tym

  • Safe2go,
  • Maxi-Cosi (Pebble, Pebble plus, Cabriofix, Citi),
  • BeSafe (iZi Go, iZi Go X1, iZi Go Modular i-Size),
  • Kiddy (Evolution Pro, Evolution Pro 2, Evo-Iuna i-Size)
  • Cybex (Aton, Aton 4, Aton Q).

Mocną stroną tego wózka jest bardzo atrakcyjny design, który na pewno spodoba się nowoczesnym rodzicom, chcącym wyróżnić się w tłumie i mieć pewność, że nie będą co kilka kroków mijać podobnych konstrukcji.

Wózek jest niezwykle praktyczny. Oferuje prosty i szybki system składania (także z gondolą i siedziskiem), po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Siedzisko montuje się w dwóch kierunkach, oparcie można ustawiać w różnych pozycjach, co jest szczególnie ważne w przypadku maluchów, które jeszcze niepewnie siedzą.

Gondola została umieszczona na znacznej wysokości, aby rodzic nie musiał się zbytnio schylać do maluszka. Regulowana rączka, bardzo lekki stelaż oraz pompowane (opcjonalnie piankowe) kółka obracające się w zakresie 360° dopełniają obraz wręcz idealnego wózka do miasta, ale także na spacery po lesie.

Wózek Mutsy to bardzo rozsądny wybór, choć oczywiście trzeba się liczyć z nieco wyższą ceną zakupu. Uwierzcie jednak, że jakość produktów holenderskiej marki zdecydowanie to uzasadnia.

Praktyczny

Stelaż i2 można bez problemu złożyć wraz z siedziskiem i budką. W rezultacie powstaje bardzo kompaktowy i łatwy do noszenia pakiet. Ma być jeszcze mniejszy? Żaden problem: jednym ruchem ręki można zdjąć kółka (i równie łatwo założyć je na powrót). Dzięki blokadzie zapobiegającej samoczynnemu rozłożeniu się i2 pozostaje złożony także podczas transportu.
Kółka, wyposażone w dodatkowo amortyzujące detki albo bardzo lekkie piankowe opony, mogą się obracać o 360°. Koła pompowane są idealne na nierównych powierzchniach. Do użytku w mieście albo jeżeli chcesz, aby ciężar wózka był jak najmniejszy, najlepiej wybrać koła piankowe.