Gdzie można przymierzyć foteliki samochodowe w Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Katowicach? Zapraszamy do nas!

Kategoria: Artykuły

Fotelik samochodowy jest dziś standardowym elementem wyprawki maluszka. Współcześni rodzice mają świadomość, że bezpieczne przewożenie dziecka w aucie nie jest żadną fanaberią, ale ich obowiązkiem. Niezmiennie przypominamy, że przed zakupem konkretnego modelu należy go przymierzyć do samochodu oraz dziecka. Gdzie dopasujecie foteliki samochodowe, jeśli jesteście z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej czy Katowic? Oczywiście w sklepie dziecięcym Dziecięce Marzenia!

Dlaczego dobór fotelika do samochodu jest tak ważny?

Mogłoby się wydawać, że foteliki samochodowe są konstrukcjami uniwersalnymi i pasują do każdego auta. Nic bardziej mylnego! Wystarczy porównać sobie ukształtowanie tylnej kanapy w kilku modelach, aby od razu przekonać się, jak duże różnice występują pomiędzy poszczególnymi samochodami.

Konstrukcja fotelika opiera się na kanapie lub fotelu (w minivanach). To oczywiste, że ukształtowanie siedziska ma ogromny wpływ na kąt pochylenia fotelika. Jest to szczególnie ważne w przypadku fotelików dla najmłodszych dzieci, które powinny być przewożone tyłem do kierunku jazdy.

Prosty przykład: kupujemy „uniwersalny” fotelik, montujemy go w samochodzie i podczas pierwszej dłuższej podróży dziecko zasypia. Rodzic w tylnym lusterku zauważa, że maluszkowi opadła główka, co jest bardzo niebezpieczne – może bowiem dojść nawet do uduszenia! Co robi rodzic? Zatrzymuje samochód i próbuje wyregulować pochylenie fotelika, ale nic to nie daje. Powodem jest właśnie złe dobranie fotelika do kanapy pojazdu.

Warto wiedzieć

Na rynku są foteliki o bardzo różnym zakresie regulacji kąta pochylenia. Dlatego przed zakupem należy przymierzyć kilka modeli do konkretnego auta.

Źle dopasowany fotelik to nie tylko problem opadającej główki. Przede wszystkim taka konstrukcja nie zapewnia dziecku pełnej ochrony. Nawet kupując najdroższy fotelik, z najlepszym wynikiem w testach zderzeniowych ADAC, który nieprawidłowo przylega do kanapy i oparcia, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zachowa się on podczas wypadku czy stłuczki.

Osobną kwestią jest to, że brak wcześniejszego przymierzenia fotelika do samochodu może skutkować poważnymi problemami eksploatacyjnymi. Najlepiej widać to na przykładzie tak modnych dziś fotelików obrotowych. W naszym sklepie dziecięcym niejednokrotnie widywaliśmy przypadki, gdy rodzice po zakupie fotelika prosili naszych specjalistów o pomoc, bo nagle okazywało się, że nie ma możliwości wygodnego obrócenia fotelika bez maksymalnego przysunięcia przedniego fotela pasażera do deski rozdzielczej. Konsekwencją jest utrata jednego miejsca w samochodzie, co stanowi nie lada problem dla większej rodziny.

Trzy foteliki na tylnej kanapie?

Wielu rodziców z góry zakłada, że w ich samochodzie na pewno nie da się zamontować trzech fotelików w drugim rzędzie siedzeń. Niepotrzebnie! Owszem, w aucie typu hatchback, sedan czy kombi wymaga to odrobiny „ekwilibrystyki”, ale dysponując wieloma modelami fotelików na miejscu, jesteśmy w stanie rozwiązać ten problem. To kolejny dowód na to, że warto kupować foteliki samochodowe w sklepie stacjonarnym, w którym pracują specjaliści potrafiący dobrać odpowiednie konstrukcje do konkretnego pojazdu.

Pamiętajcie, że dopasowując fotelik do samochodu możemy nie tylko zapewnić dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu, ale także zachować walory użytkowe pojazdu. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych samochodów, gdzie liczy się przecież każdy centymetr przestrzeni. Nie marnujcie miejsca wybierając pierwszy-lepszy fotelik bez konsultacji z ekspertem!

Fachowa pomoc na wagę bezpieczeństwa i wygody

Wiecie już, jak ważne jest to, aby prawidłowo dobierać foteliki samochodowe. W Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Katowicach nie brakuje sklepów, w których znajdziecie duży wybór różnych modeli. Pamiętajcie jednak, że szeroka oferta to nie wszystko. Liczą się również – a może przede wszystkim – kompetencje pracowników sklepów dziecięcych.

W Dziecięce Marzenia dobrze wiemy, jak ważne jest dla Was to, aby bezpiecznie przewozić swój skarb, zagwarantować mu maksymalny komfort, a sobie także wygodę na co dzień. Jednocześnie rozumiemy, że nie wszystkich rodziców stać na zakup fotelika samochodowego z najwyższej półki. Dlatego dbamy o to, aby mieć w stałej ofercie foteliki na każdą kieszeń, spełniające przy tym rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy są przeszkoleni z zakresu prawidłowego dobierania fotelików do samochodu. Zwracając się do nich o pomoc na pewno ją otrzymacie. Poświęcą Wam tyle czasu, ile tylko potrzeba, by dopasować model idealnie kompatybilny z Waszym samochodem. Radzimy sobie z nawet najtrudniejszymi przypadkami, jak wspomniane zmieszczenie trzech fotelików na tylnej kanapie.

Zobacz ofertę fotelików w naszym sklepie

Jeśli więc jesteście z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej czy Katowic i rozumiecie, że foteliki samochodowe przed zakupem trzeba zawsze dopasowywać do konkretnego samochodu, znajdźcie 1-2 godziny i przyjedźcie do sklepu dziecięcego Dziecięce Marzenia w Będzinie. Mamy ceny internetowe, więc na pewno nie przepłacicie. I pamiętajcie: posiadaczom Karty Dużej Rodziny dajemy aż 10% rabatu przy kasie!