Kiedy gondola, a kiedy spacerówka?

Kategoria: Blog

wózek dziecięcy

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka nie jest prosty, zwłaszcza, jeśli debiutujemy w roli rodzica. Gondole, spacerówki, w sklepach z wózkami dziecięcymi aż roi się od propozycji. Trudno w tej sytuacji podjąć tak poważną decyzję. Co i na jakim etapie życia dziecka wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka podpowiedzi!

Po pierwsze, gondola

Klasyczny, głęboki wózek to jedyny słuszny wybór dla maluszka od narodzin do ukończenia 3 miesiąca życia. Dziecko jest w nim przewożone w pozycji leżącej. Tego typu wózek ma szereg zalet. Dobrze chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, śnieg czy deszcz nie przeszkodzą naszemu dziecku w komfortowym podróżowaniu. Maluch z pewnością nie zmarznie ani nie zmoknie. Ponadto głęboki wózek jest wygodny i przeważnie dobrze amortyzowany a jego prowadzenie nie sprawia rodzicom kłopotu. Co więcej, może w razie potrzeby pełnić funkcję łóżeczka. Ma on niestety poważną wadę, nie wystarcza na zbyt długo i po kilku miesiącach bezwzględnie należy go wymienić, ponieważ wraz ze wzrostem naszego dziecka zmieniają się jego potrzeby.

Po drugie, spacerówka

W momencie, gdy głęboki wózek okazuje się już dla naszej pociechy zbyt mały, nadchodzi pora na model zwany spacerówką. Jest to świetne rozwiązanie dla dziecka, które już samodzielnie siedzi. Na co zwracać uwagę przy wyborze wózka spacerowego? Po pierwsze i najważniejsze: należy odrzucić model zwany parasolką, który ze względu na to, że posiada miękkie oparcie i nie można go rozkładać nie jest odpowiedni dla niemowląt. Generalnie elementów o których należy pamiętać, wybierając spacerówkę jest sporo. Przede wszystkim musi być to wózek dostatecznie duży i solidny będzie bowiem służył dziecku znacznie dłużej niż gondola. Warto też zadbać, by wybrany przez nas model posiadał udogodnienia takie jak np. dostatecznie pojemny kosz na zakupy, w przeciwnym razie przez najbliższe lata na każdym spacerze będziemy się borykać z niedogodnościami. Na spacerówce nie ma więc sensu oszczędzać i warto postawić na dobry jakościowo sprzęt renomowanej marki np. X-LANDER.