Jaki fotelik Maxi-Cosi wybrać? Sprawdźcie najlepsze propozycje!

Kategoria: Artykuły

Maxi-Cosi to renomowana marka, która rodzicom na całym świecie kojarzy się z jednym: bezpieczeństwem. Producent specjalizuje się w fotelikach samochodowych, dostarczając modele poddane niezależnym testom, bardzo funkcjonalne oraz wygodne zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Jeśli podjęliście już decyzję i chcecie zainwestować w fotelik Maxi-Cosi, to my możemy tylko przyklasnąć temu wyborowi. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też zestawienie czterech bardzo ciekawych modeli Maxi-Cosi z różnych kategorii wagowych.

Maxi-Cosi Cabriofix

Zaczniemy od propozycji dla rodziców noworodków. Przez pierwszy rok życia dziecka, maluszek musi podróżować w foteliku z grupy 0+, popularnie nazywanym kołyską lub nosidełkiem. Bezwzględnie przewozimy dziecko tyłem do kierunku jazdy. Taki fotelik śmiało wystarczy maluchowi do osiągnięcia przez niego 13 kilogramów, choć dziecko ze sporą masą urodzeniową może potrzebować nowego fotela nieco wcześniej.

Maxi-Cosi Cabriofix wraz z bazą EasyFix tworzy najbezpieczniejszy zestaw do przewożenia dziecka samochodem. Potwierdziły to testy ADAC – w 2007 roku fotelik otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek!

Wybierając ten fotelik wraz z bazą EasyFix nie tylko inwestujesz w bezpieczeństwo dziecka, ale też własną wygodę. Koniec z każdorazowym przypinaniem fotelika pasem samochodowym, co zwykle wybudza dziecko. Tutaj wystarczy tylko wpiąć nosidełko w bazę – zajmuje to kilka sekund i daje pewność, że fotelik jest prawidłowo zamontowany.

Maxi-Cosi Priori SPS

Czas na propozycję z przedziału 9-18, a więc mówimy tutaj o foteliku następnym po nosidełku. Maxi-Cosi Priori SPS to wyjątkowo ciekawy fotel, ponieważ jest dostępny w zaskakująco niskiej cenie. Za mniej niż 400 złotych możecie więc kupić markowy fotelik, który otrzymał ocenę 3 gwiazdek w teście bezpieczeństwa ADAC – jest to dobry wynik, potwierdzający solidność konstrukcji i skuteczną ochronę dziecka w razie wypadku czy kolizji.

Fotelik jest montowany na pasy samochodowe, a więc będzie odpowiednim wyborem dla rodziców mających samochód bez systemu Isofix. Maxi-Cosi Priori SPS oferuje aż cztery ustawienia położenia siedziska (w tym do spania) oraz 5-punktową uprząż do bezpiecznego przypięcia dziecka.  Fotelik może być użytkowany nawet do 4. roku życia.

Maxi-Cosi Axiss

Ten fotelik samochodowy z grupy 9-18 cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców, ponieważ ma jedną kapitalną cechę: posiada funkcję półobrotu. Oznacza to, że fotelik można obrócić o 90°, co znacznie ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka, a także umożliwia dokładne zapięcie 5-punktowych pasów.

Jak przystało na fotelik Maxi-Cosi, także Axiss jest bardzo bezpieczny. Między innymi zapewnia skuteczną ochronę głowy dziecka w razie uderzeń bocznych (system SPS). Ponadto konstrukcja fotelika wymusza jego prawidłowe zamontowanie pasem samochodowym, co także przekłada się na większe bezpieczeństwo pociechy.

Maxi-Cosi RodiFix AirProtect

Nasza ostatnia propozycja to fotelik z grupy 15-36, a więc tzw. „do końca”. Posłuży dziecku nawet do 12. roku życia lub do osiągnięcia wagi 36 kilogramów. Atutem tego fotelika jest system montażu Isofix, eliminujący ryzyko nieprawidłowego przypięcia pasem samochodowym, a także znacznie ułatwiający przekładanie fotelika między samochodami.

W tym modelu producent zastosował system AirProtect, który redukuje ryzyko urazów głowy aż o 20%. Siedzisko jest odchylane w dwóch pozycjach, regulacja oparcia nie sprawia najmniejszych problemów, dlatego jest to bardzo dobra propozycja dla rodziców starszych dzieci, szukających porządnego fotela na lata.

I jak? Wybraliście już fotelik samochodowy Maxi-Cosi dla Waszej pociechy? Jeśli potrzebujecie dodatkowych wskazówek, zawsze możecie się z nami skontaktować telefonicznie czy mailowo lub po prostu odwiedzić nasz sklep dziecięcy na Śląsku – jesteśmy w Będzinie, ale zapraszamy również rodziców z Katowic, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej.