Dobry sklep z fotelikami samochodowymi: nieoceniona pomoc dla rodziców

Kategoria: Artykuły

Chyba każdy rodzic ma świadomość, jak ważne jest bezpieczne przewożenie malucha w samochodzie. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, co to właściwie oznacza. Zbyt często zdarza się, że rodzice przy wyborze fotelika kierują się wyłącznie ceną, ewentualnie kolorem tapicerki. To absolutnie nie są najważniejsze kryteria! Aby kupić naprawdę dobry fotelik samochodowy, należy przede wszystkim znaleźć sklep, w którym można liczyć na fachowe doradztwo. Dlaczego jest to takie ważne? Wyjaśniamy w naszym poradniku.

Dobry fotelik samochodowy: czyli jaki?

Zaczniemy od czegoś, co być może zaskoczy niejednego rodzica. Dobry fotelik samochodowy to wcale nie ten najdroższy. Owszem, produkty renomowanych marek nigdy nie będą dostępne w najniższym przedziale cenowym, ale kluczowe znaczenie przy wyborze fotelika ma coś zupełnie innego.

W branży fotelikowej obowiązuje prosta i niezmienna zasada: dobry fotelik samochodowy to taki, który jest:

  • Dobrze dopasowany do dziecka
  • Dobrze dopasowany do samochodu

Te dwa kryteria w praktyce decydują o tym, czy zakupiony przez rodziców fotelik zapewni ich dziecku należyte bezpieczeństwo w czasie wypadku lub stłuczki. Co to znaczy, że fotelik jest dobrze dopasowany do dziecka i samochodu? Niestety, nie da się tego ocenić na odległość.

Co prawda producenci fotelików publikują listy kompatybilności swoich produktów z poszczególnymi modelami aut, ale to nie wystarczy. Fotelik musi zostać przymierzony do samochodu przed zakupem. W trakcie przymiarki specjalista ocenia, czy fotel jest prawidłowo zamocowany i czy jego baza nie ma zbyt dużych luzów. Następnie w foteliku sadzamy dziecko i sprawdzamy kąt nachylenia. To bardzo ważny parametr!

Wielu rodziców spotkało się już z niesławnym zjawiskiem opadania główki w trakcie snu. Gdy dziecko przyśnie podczas jazdy, główka opada mu na klatkę piersiową, co jest oczywiście bardzo niebezpieczne. Zawsze świadczy to o nieprawidłowym dobraniu fotelika do samochodu.

Różne auta mają różne kąty nachylenia tylnej kanapy. Dlatego tak ważne jest, by jeszcze przed zakupem sprawdzić produkt w dobrym sklepie z fotelikami samochodowymi. Wówczas będziemy w stanie wydać rzetelny werdykt i wskazać taki fotelik, który na 100% pasuje i do auta, i do dziecka.

Uwaga!

Problemu opadającej główki nie wolno rozwiązywać przy pomocy tasiemek czy gumek. Jest to skrajnie niebezpieczne. Jeśli Twojemu dziecku podczas snu opada główka, to znaczy, że fotelik został źle dobrany do samochodu lub jest nieprawidłowo zamontowany. W takiej sytuacji zalecamy jak najszybszą wizytę w dobrym sklepie z fotelikami samochodowymi – rodziców z Katowic, Sosnowca i regionu oczywiście zapraszamy do Dziecięce Marzenia.

Po czym rozpoznasz dobry sklep z fotelikami samochodowymi?

Najważniejsze jest podejście sprzedawcy. Jeśli w ogóle nie jest on zainteresowany tym, jaki masz samochód, a od razu po poznaniu wieku/wagi dziecka proponuje Ci konkretne modele fotelików, to możesz już założyć, że to nie jest zbyt dobry sklep z fotelikami samochodowymi.

Dobre sklepy przede wszystkim dbają o to, aby ich pracownicy byli ludźmi kompetentnymi. Stąd m.in. inwestycje w szkolenia. Sprzedawca bierze na swoje barki ogromną odpowiedzialność, ponieważ niedoświadczony rodzic musi w 100% zaufać jego rekomendacji. W Dziecięce Marzenia zdajemy sobie z tego sprawę.

Nasi pracownicy mają dużą wiedzę na temat zasad doboru fotelika samochodowego. Ich celem zawsze jest znalezienie złotego środka między bezpieczeństwem, a możliwościami finansowymi rodziców. Nie jest bowiem prawdą, że bezpieczne foteliki to tylko je najdroższe. Śmiało można znaleźć porządny produkt w atrakcyjnej cenie – zwłaszcza w Dziecięce Marzenia, gdzie regularnie organizujemy świetne promocje.

Oceniając jakość sklepu z fotelikami samochodowymi zwróć też uwagę na asortyment. Dobry sklep musi oferować foteliki z wszystkich grup wagowych, a także z różnymi systemami montażu. Choć system ISOFIX jest już stosowany we wszystkich nowoczesnych samochodach, to nadal zdarza się, że rodzice mają auto, w którym możliwy jest montaż wyłącznie na pasy.

Kolejną kwestią wartą sprawdzenia jest to, czy w sklepie są oferowane foteliki tyłem do kierunku jazdy, czyli popularne RWF. W Dziecięce Marzenia dość często spotykamy się z oporem ze strony rodziców, którzy są święcie przekonani, że z takich fotelików powinny korzystać tylko najmłodsze dzieci. Tymczasem chociażby w Skandynawii modele RWF są podstawą i podróżują w nich nawet dzieci w wieku szkolnym. Foteliki tyłem do kierunku jazdy są po prostu najbezpieczniejsze – oczywiście pod warunkiem prawidłowego doboru do samochodu i dziecka.

Zakup przez Internet?

Nie ma nic złego w tym, aby kupić fotelik samochodowy w sklepie internetowym. Sami oferujemy taką możliwość i widzimy, że cieszy się to ogromną popularnością wśród rodziców. Sugerujemy jednak, aby przed dokonaniem zakupu naprawdę poświęcić trochę czasu na odwiedzenie sklepu stacjonarnego i przymierzenie upatrzonego modelu fotelika do samochodu.

Wszystkich rodziców z Katowic, Sosnowca i regionu Górnego Śląska zapraszamy do stacjonarnego sklepu z fotelikami samochodowymi Dziecięce Marzenia. Nasi specjaliści pomogą Wam znaleźć odpowiedni fotelik w założonym budżecie, który na pewno zapewni Waszej pociesze wysoki poziom bezpieczeństwa.