Dlaczego warto odwiedzać stacjonarne sklepy z artykułami dziecięcymi? 5 najważniejszych powodów!

Kategoria: Artykuły

Powszechny dostęp do Internetu bez wątpienia zrewolucjonizował nasze zakupy. Obecnie bez wychodzenia z domu czy nawet wstawania z kanapy jesteśmy w stanie kupić praktycznie wszystko z dostawą pod drzwi. Jest to bardzo wygodne, a nierzadko także tańsze. Dotyczy to również artykułów dla dzieci. W Internecie działa mnóstwo sklepów dziecięcych online i mogłoby się wydawać, że istnienie tych stacjonarnych powoli przestaje mieć sens. Jest jednak zupełnie inaczej. Stacjonarne sklepy z artykułami dziecięcymi mają się świetnie i wciąż warto do nich zaglądać. Dlaczego? Oto 5 najważniejszych powodów.

Bardzo szeroka oferta w jednym miejscu

Kluczowe są tutaj słowa „w jednym miejscu”. Dobrze zaopatrzone sklepy z artykułami dziecięcymi gwarantują, że każdy rodzic kompletujący wyprawkę dla swojej pociechy znajdzie w nich wszystko, czego tylko potrzebuje. To ogromna wygoda.

Owszem, w sklepach online też da się kupić wszystko dla dziecka, ale jednak sam proces wyszukiwania potrzebnych produktów zajmuje więcej czasu. W sklepie stacjonarnym do dyspozycji mamy sprzedawców, którzy błyskawicznie wskażą akcesoria z listy rodziców i dodatkowo podpowiedzą, z czego można zrezygnować, aby nie przekroczyć założonego budżetu.

Paradoksalnie więc zakupy w sklepach stacjonarnych z artykułami dziecięcymi są szybsze niż online. Odpada nam też koszt przesyłki, który potrafi zniweczyć oszczędności na poszczególnych produktach.

Fachowe doradztwo

To zdecydowanie największa zaleta kupowania w stacjonarnych sklepach z artykułami dziecięcymi. Takie sklepy, jak Dziecięce Marzenia z Będzina, mocno inwestują w szkolenia sprzedawców, ponieważ zależy im na zaufaniu klientów. Sprzedawcy mają więc specjalistyczną wiedzę na temat poszczególnych produktów, dzięki czemu mogą rzetelnie podpowiedzieć najlepszy wybór mieszczący się w budżecie rodziców.

Co więcej, takie doradztwo jest dostępne od ręki. Wystarczy przyjść, wymienić swoje oczekiwania, a resztą zajmie się już sprzedawca. Wiele sklepów z artykułami dziecięcymi online także udziela wsparcia swoim klientom, jednak uzyskanie porady zajmuje znacznie więcej czasu – trzeba napisać maila, zadzwonić czy skorzystać z komunikatora na stronie. Nie wszyscy rodzice mają na to czas i ochotę.

Możliwość przetestowania produktów

Większość osób, które nie kupują w Internecie, argumentuje to tym, że wolą najpierw dotknąć produkt, a dopiero później za niego zapłacić. Coś w tym jest i ta zasada sprawdza się w branży artykułów dziecięcych.

Świetnym przykładem będzie tutaj fotelik samochodowy. Można go po prostu kupić w Internecie, ale to zły pomysł. Dlaczego? Ponieważ fotelik bezwzględnie trzeba najpierw przymierzyć zarówno do samochodu, jak i do dziecka! Tylko wtedy mamy pewność, że dany model gwarantuje maluchowi maksymalne bezpieczeństwo i jest dla niego wygodny. Sceptyczni rodzice powinni sobie natomiast zadać pytanie: czy kupiłbym samochód bez wcześniejszych oględzin i jazdy próbnej?

Stacjonarne sklepy z artykułami dziecięcymi regularnie organizują promocje

Tak, te internetowe też, ale czy w sklepie online możesz negocjować cenę zakupu? Byłoby to co najmniej dziwne, a już na pewno problematyczne, prawda? Tymczasem dobre sklepy stacjonarne z artykułami dziecięcymi bardzo chętnie negocjują z klientami – oczywiście mówimy tutaj o produktach droższych czy jednorazowych zakupach na sporą kwotę.

Poza tym jeśli musisz pilnować budżetu i nie możesz go przekroczyć choćby o kilka złotych, to zawsze rozsądniej będzie skorzystać z oferty sklepu stacjonarnego. Sprzedawca wiedząc, ile pieniędzy masz do dyspozycji, szybko wskaże Ci produkty o dobrej relacji ceny do jakości. Jeśli planujesz zrobić większe zakupy, to zawsze możesz też „uśmiechnąć się” po rabat.

W tym miejscu wspomnijmy jeszcze, że w sklepie dziecięcym Dziecięce Marzenia w Będzinie wszystkim klientom posiadającym Kartę Dużej Rodziny, automatycznie przyznajemy rabat w wysokości 10% – jest on naliczany przy kasie.

Pomoc w pilnej potrzebie

Sklepy internetowe mają jedną istotną wadę: nie da się w nich kupić niczego od ręki. Nawet ekspresowa wysyłka oznacza, że produkt dotrze do klienta dopiero następnego dnia. Ten problem nie dotyczy oczywiście dobrze zaopatrzonych sklepów stacjonarnych.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Rodzina jutro wyjeżdża na zagraniczne wakacje i zabiera ze sobą wózek spacerowy. Niestety, podczas jego składania pęka element konstrukcyjny i wózek nadaje się praktycznie tylko do wyrzucenia. Jeśli gdzieś w okolicy działa stacjonarny sklep z artykułami dziecięcymi, to rodzice mogą szybko kupić nowy wózek, a ten zepsuty odesłać do producenta w ramach reklamacji. Takie sytuacje naprawdę się zdarzają, są wręcz na porządku dziennym i regularnie spotykamy się z nimi w sklepie Dziecięce Marzenia.

Wniosek może być tylko jeden: stacjonarne sklepy z artykułami dziecięcymi wciąż mają rację bytu i na pewno nie zostaną wyparte przez sklepy online. Jeśli chcesz osobiście przekonać się o wymienionych korzyściach, a do tego jesteś z Katowic, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej, to już teraz zapraszamy do sklepu Dziecięce Marzenia w Będzinie!