Wózki spacerowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Czas na wózek spacerowy? Podpowiadamy, jaki wybrać!

Lekka spacerówka to oczywisty wybór dla praktycznie każdego rodzica. Przychodzi w końcu taki moment, gdy pociecha wyrasta ze swojego pierwszego wózka. Nawet jeśli jest to model 2w1 lub 3w1, może pojawić się potrzeba jego wymiany – chociażby z uwagi na rozmiar. Wybór wózków spacerowych dla dzieci jest ogromny. Poszczególne modele różnią się nie tylko designem, ale też mechanizmem składania, wielkością czy funkcjonalnością. Przeczytajcie nasz poradnik, w którym podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając spacerówki dla dzieci.

Kiedy trzeba kupić wózek spacerowy?

Panuje dość powszechne przekonanie, że takim „krytycznym momentem” jest chwila, w której dziecko zaczyna samo chodzić. Tak naprawdę jest to kwestia wybitnie indywidualna. Część rodziców decyduje się na zakup spacerówki dla dwulatka, część robi to znacznie wcześniej. Impulsem do zmiany wózka może być chociażby zmiana samochodu na taki, w którym model wielofunkcyjny już się nie mieści. Niektórzy kupują też lekki wózek spacerowy jako zastępczy, czyli wykorzystywany okazjonalnie – np. podczas wakacji, wyjazdów na działkę czy do rodziny.

Motywacja ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest to, aby spacerówka dla dziecka była przede wszystkim wygodna dla pociechy i funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Najlepiej będzie wybrać taki wózek, który posłuży jak najdłużej, nawet do samego końca – czyli do momentu, gdy pociecha nie będzie już chciała z niego korzystać.

Czym różnią się od siebie spacerówki dla dzieci?

Wózki spacerowe to bardzo obszerna kategoria produktów. Znajdziemy w niej zarówno modele dość masywne, konstrukcją nieco przypominające wózki 2w1, ale też popularne parasolki. Te drugie, choć w ostatnich latach cieszą się nieco mniejszą popularnością, nadal mogą być świetnym wyborem – głównie z uwagi na kompaktowe rozmiary, zwłaszcza po złożeniu.

Gdy zaczniecie przeglądać naszą ofertę dziecięcych wózków spacerowych, to na pewno zwrócicie uwagę na fakt, że niektóre modele mają duże koła, a inne małe. To także ważny aspekt przy wyborze konkretnego wózka. Spacerówki z większymi kółkami, zwłaszcza skrętnymi, są bardzo wygodne podczas jazdy po nierównym podłożu. Znakomicie sprawdzą się więc chociażby przy okazji wycieczek do lasu czy nawet spacerów po plaży.

Z kolei modele z małymi kółkami to z reguły dość tanie spacerówki, które są przeznaczone dla nieco starszych dzieci. Takich, które więcej czasu spędzają już na własnych nóżkach, ale jednocześnie szybko się męczą i wówczas potrzebują odpoczynku w wózku. Małe kółka oczywiście nie zapewniają wysokiego komfortu podczas jazdy po nierównościach, za to są idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zależy nam przede wszystkim na kompaktowej konstrukcji i zwinności wózka.

Parasolka czy klasyczna spacerówka?

Wybór nie jest prosty. Nie ułatwia go także to, że na rynku są dostępne lekkie spacerówki o klasycznym mechanizmie składania (na płasko). Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od Waszych potrzeb. Jeśli potrzebujecie wózka do okazjonalnego użytku, np. na wakacje samolotem lub też dysponujecie bardzo małym samochodem, to parasolka będzie optymalnym wyborem. Taki wózek jest bardzo lekki, po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest łatwy w przechowywaniu i wnoszeniu na wyższe piętra.

Z kolei klasyczną spacerówkę polecamy rodzicom, którzy szukają wózka do codziennego użytku i często pokonują nierówne odcinki – np. krzywe chodniki. To także najlepszy wybór dla osób aktywnych, w tym biegających (w naszej ofercie są dostępne specjalne wózki dla rodziców uprawiających jogging).

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Istotną kwestią jest to, czy zależy nam na wózku jedno- czy obustronnym. To drugie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku małych dzieci, które czasami wolą patrzeć na mamę lub tatę, a czasami preferują podziwianie świata. W naszym sklepie są dostępne dziecięce wózki spacerowe do jazdy przodem i tyłem do kierunku jazdy, z przekładaną rączką lub siedziskiem. Jest to bardzo praktyczny wybór!

Wybierając spacerówkę dla dziecka sprawdzamy również, czy posiada ona całe niezbędne wyposażenie. Na pewno przyda się dość obszerny daszek chroniący przed deszczem i silnym słońcem. Warto też postawić na model z maksymalnie rozkładanym siedziskiem, aby pociecha mogła sobie wygodnie uciąć drzemkę. Do tego dochodzą różne praktyczne gadżety, jak uchwyt na kubek, tacka czy rączka do przenoszenia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wózków spacerowych w naszym sklepie. Gdybyście mieli problem z dobraniem odpowiedniego modelu, zawsze możecie poprosić nas o poradę.