Wózki głębokie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wózki głębokie: idealne dla noworodków

Choć zdecydowana większość rodziców decyduje się na zakup wózka 2w1 lub 3w1, to na rynku wciąż dostępne są modele klasyczne, wyposażone wyłącznie w gondolę. Tak zwane wózki głębokie nie zapewniają co prawda uniwersalności porównywalnej z modelami wielofunkcyjnymi, ale za to mają bardzo ważną zaletę: są nastawione na maksymalny komfort noworodka. Tym razem wyjaśniamy, czym są wózki głęboko-spacerowe i w jakich sytuacjach warto zdecydować się na taki zakup.

Najważniejsze zalety głębokiego wózka

Wózki głębokie to inaczej modele jednofunkcyjne. Składają się tylko z gondoli, są więc pozbawione siedziska spacerowego. Teoretycznie to wada, ale w praktyce taki wózek może dostarczyć rodzicom mnóstwo satysfakcji.

Część producentów wychodzi z założenia, że „jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Zgodnie z tą zasadą proponują wózki o jednej funkcji, ale za to bardzo porządnie wykonane, bezawaryjne i wygodne. Właśnie wygoda jest największą zaletą głębokiego wózka.

Wózek głęboko-spacerowy wybieramy z myślą o spacerach z noworodkiem. Takie maleństwo wymaga zapewnienia mu możliwie najbardziej komfortowych warunków, a przede wszystkim doskonałej ochrony przed chłodem. Głęboka gondola zabezpiecza przed wiatrem, umożliwia również dokładne opatulenie dziecka kocykiem.

Wózki głębokie świetnie sprawdzają się w roli domowej kołyski. Gdy nie chcemy przenosić śpiącego dziecka do łóżeczka (w obawie przed jego zbudzeniem), wystarczy postawić wózek w zacisznym miejscu. Docenią to także rodzice, którzy lubią wybrać się z maluszkiem na spacer do parku czy lasu i odpocząć na ławce. Wózek może również pełnić funkcję łóżeczka podczas wizyt u znajomych czy rodziny.

Rada

Wybór wózka głęboko-spacerowego szczególnie polecamy rodzicom dzieci urodzonych jesienią lub zimą, gdy wymagane jest zapewnienie maluszkowi najlepszej ochrony przed zimnem podczas spacerów czy tzw. werandowania.

Wózki głębokie, choć ich konstrukcja niekoniecznie na to wskazuje, są całkiem wygodne w codziennym użytkowaniu. Duże, skrętne koła ułatwiają manewrowanie, a także znakomicie amortyzują nierówności. Dlatego taki wózek idealnie sprawdzi się w rodzinach, które preferują spacery po leśnych duktach lub po prostu mieszkają przy nieutwardzonej ulicy.

Kto powinien rozważyć zakup głębokiego wózka?

Przede wszystkim rodzice, dla których wymienione wcześniej zalety mają kluczowe znaczenie. Wybór wózka głęboko-spacerowego zalecamy także osobom, które i tak mają upatrzony inny model spacerówki oraz nosidełka i wolą kupić te produkty osobno, np. z uwagi na lepszą jakość czy preferowany system składania.

Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że wózek głęboki nie posłuży zbyt długo. Wiele zależy tutaj od wielkości i temperamentu dziecka. Należy się jednak liczyć z koniecznością dość szybkiego zakupu kolejnego wózka, który wypadnie jeszcze przed pierwszymi urodzinkami malucha.

Uczciwie musimy również wspomnieć o dość istotnej wadzie wózków głęboko-spacerowych. Jest nią ich rozmiar. Są to wózki duże i nie ma sensu tego ukrywać. Zajmują sporo miejsca w mieszkaniu, mogą być problematyczne w przewożeniu w niewielkim samochodzie. Jeśli jesteście w stanie to zaakceptować, z pewnością będziecie zadowolenia z takiego wyboru.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem wózka głębokiego?

Przede wszystkim na rozmiar gondoli. Jeśli z badania USG wynika, że dziecko urodzi się duże, zalecamy wybór wózka z większą gondolą, która po prostu wystarczy na dłużej i zapewni maluszkowi odpowiedni komfort.

Warto także sprawdzić system składania wózka, aby nie męczyć się później z jego wkładaniem np. do bagażnika samochodowego. Bardzo ważna jest też waga: wózki głębokie potrafią być dość ciężkie, co z pewnością da się we znaki osobom mieszkającym na wyższych kondygnacjach w bloku bez windy.

Zwracamy również uwagę na inne istotne szczegóły, w tym: koła (duże zapewniają większy komfort jazdy po nierównym terenie), amortyzatory, mechanizm hamulca czy materiał, z jakiego została wykonana tapicerka (powinien być łatwy w czyszczeniu).

Na sam koniec zostawiamy sobie jeszcze design wózka. To oczywiście kwestia indywidualna, ale zapoznając z się z ofertą naszego sklepu na pewno dojdziecie do wniosku, że wózki głęboko-spacerowe prezentują się przepięknie. Udanych zakupów!