Wózki 2w1 - 2 funkcyjne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wózki dziecięce 2w1: bardzo rozsądny wybór dla Waszego maluszka

Wybierając pierwszy wózek dla dziecka z reguły chcemy, aby był on efektowny, funkcjonalny, wygodny, a do tego niezbyt drogi. Wszystkie te oczekiwania bardzo dobrze łączy wózek dziecięcy 2w1, nazywany też po prostu dwufunkcyjnym. Jak łatwo się domyślić, mamy tutaj do czynienia z modelem oferującym dwie podstawowe funkcje: gondoli oraz spacerówki. Komu polecamy zakup takiego wózka? Jakie są jego największe zalety? To wszystko wyjaśniamy w naszym poradniku. Czytajcie uważnie!

Wózki dla dzieci 2w1 to odpowiedź na oczekiwania większości rodziców

Modele dwufunkcyjne są obecnie bardzo popularne i wybieranie równie często, jak wózki 3w1. Od tych drugich różnią się oczywiście tym, że w zestawie nie zawierają nosidełka (pierwszego fotelika samochodowego w życiu dziecka). To oczywiście wpływa na cenę: wózki dziecięce 2w1 zwykle są nieco tańsze niż trójfunkcyjne.

Mogłoby się wydawać, że brak nosidełka w zestawie obniża atrakcyjność zakupu, ale to nie do końca prawda. Pamiętajmy, że wybierając wózek musimy się skupić przede wszystkim na jego podstawowej funkcji, czyli bezpiecznym i komfortowym przewożeniu maluszka – najpierw noworodka (wykorzystujemy do tego gondolę), a później samodzielnie siedzącego niemowlęcia czy nawet nieco starszego dziecka (do tego przeznaczone jest siedzisko spacerowe). Pod tym względem wózek 2w1 spełnia rodzicielskie oczekiwania.

Zakup wózka dziecięcego 2w1 to bardzo rozsądny wybór. W ramach jednego modelu otrzymujemy tak naprawdę dwa produkty, które – pisząc obrazowo – załatwiają nam sprawę spacerowania z pociechą na minimum rok, a zwykle znacznie dłużej. Tym samym rodzice zdejmują sobie z głowy obowiązek szybkiego szukania kolejnego wózka, gdy pociecha nie mieści się już w gondoli lub uparcie garnie się do siadania.

Co z nosidełkiem?

Brak nosidełka wcale nie jest tak dużym problemem, jak mogłoby się wydawać. Nie zapominajmy, że pierwsze foteliki dołączane do wózków 3w1 bardzo często nie zapewniają dziecku odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Chyba że mówimy o wózku renomowanej marki, która zajmuje się również produkcją atestowanych fotelików – tutaj jednak barierą dla niektórych rodziców może być cena.

Na bezpieczeństwie maluszka absolutnie nie należy oszczędzać. Z doświadczenia wiemy więc, że bardzo rozsądnym wyborem może być zakup taniego wózka dziecięcego 2w1 oraz przeznaczenie nieco wyższej kwoty na nosidełko, które przeszło testy zderzeniowe przeprowadzone przez niemiecki instytut ADAC.

Taki zestaw z jednej strony zapewni odpowiednią funkcjonalność podczas codziennych spacerów, a także maksymalny komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem. Warto pamiętać, że nosidełka, które nie przeszły testów zderzeniowych lub uzyskały w nich złą ocenę (poniżej 3 gwiazdek ADAC), to wielka niewiadoma. Nie jesteśmy w stanie określić, jak taki fotelik zachowa się w przypadku zderzenia. Lepiej więc nie ryzykować. Przy ograniczonym budżecie zawsze sugerujemy wybór nieco tańszego wózka 2w1 i zainwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy w porządne nosidełko.

Czy nosidełko innego producenta będzie pasować do wózka 2w1?

W zdecydowanej większości przypadków tak! Jest to możliwe dzięki dedykowanym adapterom, które oczywiście oferujemy w naszym sklepie. Adapter pozwala idealnie połączyć nosidełko z ramą wózka. Jedyną niedogodnością będzie wówczas konieczność wożenia tych adapterów ze sobą, ale można się do tego szybko przyzwyczaić – zwłaszcza mając świadomość, że przekłada się to na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka.

Tylko w nielicznych przypadkach zdarza się, że wybrane nosidełko nie pasuje do konkretnego wózka. Wówczas jednak możemy skonfigurować inny zestaw w podobnej cenie. Dla ekspertów sklepu Dziecięce Marzenia nie stanowi to żadnego problemu.

Podsumowując: wózek dziecięcy 2w1 to bardzo polecane rozwiązanie, głównie z uwagi na korzystny stosunek ceny do funkcjonalności. Wystarczy dobrać do niego nosidełko innego producenta, które zostało przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, aby skompletować znakomity zestaw dla swojej pociechy.