Wózki 3w1 - 3 funkcyjne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wózki dla dzieci 3w1: uniwersalny i korzystny wybór

Kompletowanie wyprawki dla maluszka to bardzo stresujący i zajmujący etap, zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Osoby debiutujące w roli rodziców nie mają przecież doświadczenia w testowaniu różnych rozwiązań, nie wiedzą więc, które z nich będą najlepsze pod względem komfortu i funkcjonalności. Bez wątpienia największym wyzwaniem jest wybór wózka dziecięcego. Rynkowa oferta jest tak bogata, że można się w niej łatwo pogubić. Aby nieco ułatwić Wam podjęcie dobrej decyzji, przygotowaliśmy garść praktycznych porad dla rodziców zainteresowanych zakupem wózka dziecięcego 3w1 – opcji najchętniej wybieranej przez klientów naszego sklepu.

Czym jest wózek 3w1?

Jak sama nazwa wskazuje jest to wózek, który składa się z trzech elementów: gondoli, spacerówki oraz nosidełka, czyli pierwszego fotelika samochodowego w życiu dziecka. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że rodzice mogą kupić tylko jeden produkt i użytkować go przez długi czas, nie martwiąc się kompatybilnością poszczególnych części.

Przez pierwszy okres życia maluszka korzystamy z gondoli, która zapewnia dziecku komfortowe warunki do spania podczas spacerów (świetnie sprawdza się też do tzw. werandowania). Gdy dziecko podrośnie i będzie już umiało samodzielnie siedzieć, możemy przejść na funkcję spacerówki – wówczas wózek będzie zajmować mniej miejsca, co docenią przede wszystkim osoby mające małe mieszkanie czy samochód z niewielkim bagażnikiem.

Przez cały czas można również korzystać z nosidełka. Dzięki dołączonym adapterom taki fotelik perfekcyjnie pasuje do konstrukcji wózka, co będzie szczególnie przydatne podczas robienia zakupów (nie trzeba wyjmować śpiącego dziecka z fotelika i wkładać go do gondoli czy spacerówki).

Wózki dla dzieci w opcji 3w1 to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Nie bez znaczenia są tutaj również kwestie finansowe. Wybierając taki wózek rodzice nie muszą w krótkim czasie planować zakupu spacerówki oraz nosidełka. Mogą spokojnie uzbierać pieniądze na kolejny fotelik (gdy dziecko przestanie się mieścić w nosidełku), a później także na docelową spacerówkę dla starszej pociechy.

Rada

Zakup wózka 3w1 praktycznie zawsze okazuje się tańszy, niż dobieranie poszczególnych elementów osobno. Zwracamy również uwagę na to, że nie każdy wózek jest kompatybilny z nosidełkami innych producentów.

Może jednak zdecydować się na wersję 2w1?

Wózki dziecięce 2w1 oferują funkcję gondoli oraz spacerówki, są natomiast pozbawione dedykowanego nosidełka. Takie rozwiązanie jest przez nas polecane rodzicom, którym zależy na zakupie fotelika bardzo wysokiej klasy, gwarantującego najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy samochodem.

Nie ma co ukrywać, że nosidełka dołączone do zestawu nie zawsze spełniają oczekiwania rodziców skupionych na maksymalnym bezpieczeństwie pociechy – zwłaszcza dotyczy to tanich wózków dziecięcych 3w1. Może się również okazać, że nosidełko dostarczane przez producenta wózka po prostu nie pasuje czy to do dziecka, czy też samochodu (chodzi m.in. o kąt pochylenia konstrukcji – w źle dobranym foteliku zawsze pojawia się problem opadania główki podczas snu).

W takiej sytuacji zalecamy zakup wózka 2w1 oraz niezależny dobór nosidełka renomowanej marki, najlepiej mającego dobry wynik testów bezpieczeństwa ADAC. Taki zestaw może być oczywiście nieco droższy, ale w zamian otrzymujemy pewność, że maluszek jest w 100% chroniony przed skutkami ewentualnego wypadku samochodowego.

Wybór na długi czas

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na wózek dla dziecka 3w1 czy może 2w1, najważniejsze jest to, aby dany model spełniał Wasze oczekiwania pod względem funkcjonalności oraz komfortu codziennego użytkowania. Wózka nie kupuje się przecież na chwilę. Będzie Wam służyć przez co najmniej rok, dlatego nie warto sugerować się wyłącznie najniższą ceną.

Zapoznajcie z naszą ofertą wózków 3w1, a na pewno znajdziecie model idealnie odpowiadający Waszym potrzebom. Jeśli natomiast potrzebujecie pomocy, śmiało skontaktujcie się z nami. Doradcy sklepu Dziecięce Marzenia udzielą Wam fachowych porad.