Wózki dziecięce

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wózki dziecięce - sklep z wózkami dziecięcymi DziecieceMarzenia.PL

Mamy najlepsze wózki dla dzieci! Ale jaki model właściwie wybrać?

Jaki wózek dziecięcy jest najlepszy? To trudne pytanie zadają sobie wszyscy świeżo upieczeni rodzice. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb, możliwości finansowych oraz wielu innych czynników wpływających na komfort korzystania z wózka. W naszym sklepie znajdziecie wózki głębokie, spacerowe, klasyczne, nowoczesne i wielofunkcyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy, że dobierzecie taki wózek, który spełni Wasze oczekiwania i zapewni Waszej pociesze maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo.

Pierwsza kwestia: jakie kółka?

Jak pewnie zdążyliście już zauważyć, wózki dziecięce różnią się nie tylko wyglądem czy wielkością, ale także rodzajem zastosowanych kółek. Do wyboru są modele z kółkami pompowanymi, piankowymi oraz plastikowymi. Podjęcie dobrej decyzji jest naprawdę bardzo ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania wózka.

  • Wózek z kółkami pompowanymi – klasyczne rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się na terenach nieutwardzonych czy podczas spacerów po lesie. Zapewniają również duży komfort w mieście, ponieważ świetnie amortyzują drgania w czasie jazdy po nierównym chodniku oraz ułatwiają pokonywanie krawężników;
  • Wózek z kółkami piankowymi – rozwiązanie pośrednie, polecane rodzicom, którzy planują spacery po równej nawierzchni, a istotne jest dla nich również to, by wózek po złożeniu zajmował jak najmniej miejsca;
  • Wózek z kółkami plastikowymi – nie zapewniają aż tak dużego komfortu, jak modele pompowane czy nawet piankowe, ale mają zasadniczą zaletę: gwarantują kompaktową konstrukcję wózka. Nadają się do jazdy po równej nawierzchni. Najlżejsze wózki zwykle są wyposażone właśnie w kółka plastikowe;

Sama konstrukcja kółek to oczywiście nie wszystko. Należy się również zastanowić nad tym, czy zależy nam na opcji skrętnej czy sztywnej. Zdecydowana większość rodziców wybiera kółka skrętne, ponieważ to znacznie ułatwia manewrowanie wózkiem, np. między półkami w sklepie. Jednak nie warto z góry skreślać modeli z kółkami stałymi.

Ich zaletą jest przede wszystkim bezawaryjność oraz stabilność podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Jeśli mieszkacie poza miastem, wózek często będzie wykorzystywany na drogach gruntowych czy leśnych duktach, to naprawdę warto wziąć pod uwagę model z kółkami stałymi.

Spacerówka, 2w1 czy 3w1?

To kolejny dylemat, przed jakim stają rodzice. Wybór konstrukcji wózka oczywiście zależy od konkretnej sytuacji. Z reguły wózki spacerowe są przeznaczone dla nieco starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć.

Dla noworodków najczęściej wybiera się wózki niemowlęce, czyli z głęboką gondolą. Zapewnia ona bardzo duży komfort oraz bezpieczeństwo maluszka. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy rodzicom, których pociecha przyszła na świat jesienią lub zimą – gondola umożliwia bowiem opatulenie dziecka kocykiem i skutecznie chroni je przed chłodem czy wiatrem.

Wózki 3w1 to typowe dziecięce wózki wielofunkcyjne. Na początkowym etapie życia maluszka wykorzystuje się opcję gondoli, a później można bardzo łatwo zmienić wózek w spacerówkę. Trzecim elementem zestawu jest nosidełko, czyli pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka. Niewątpliwą zaletą zestawów 3w1 jest atrakcyjna cena – zakup wszystkich elementów osobno praktycznie zawsze wiąże się z większym wydatkiem.

Jeśli preferujcie inny model nosidełka (np. fotelik z wysokiej półki), wówczas możecie zdecydować się na wózek 2w1, bez tego elementu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Nawet najlepszy wózek dla dziecka nie spełni swojej roli, jeśli będzie dla rodziców źródłem ciągłej irytacji. Dlatego tak ważne jest, aby do kwestii wyboru wózka podejść rzetelnie i nie sugerować się tylko ceną. Warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

  • Czy wózek będzie codziennie wnoszony na wysokie piętro w bloku bez windy? – jeśli tak, wówczas wybieramy lekki wózek;
  • Gdzie wózek będzie przechowywany na co dzień? – jeśli ma stać w korytarzu ciasnego mieszkania, to oczywiście należy zdecydować się na jak najbardziej kompaktową konstrukcję;
  • Jak duże jest dziecko? – maluszki z dużą wagą urodzeniową wymagają więcej miejsca, dlatego sugerujemy wybór klasycznego wózka z długą, obszerną gondolą;
  • Czy wózek będzie regularnie przewożony w bagażniku samochodu? – jeśli tak, to zdecydowanie warto zainwestować w model z prostym mechanizmem składania, który po złożeniu zajmuje jak najmniej miejsca;

Podsumowując: wybór najlepszego wózka dla Waszego nie powinien się sprowadzać tylko do określenia dostępnego budżetu. Wy i Wasza pociecha będzie korzystać z niego korzystać codziennie i przez długi czas, dlatego zachęcamy do zainwestowania w model dobrej jakości, perfekcyjnie dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb.